Sunday, December 30, 2018

«Ανάσα» για τη Σίτι πριν το… ντέρμπι τίτλου με την Λίβερπουλ

Μετά από δύο σερί ήττες (Κρίσταλ Πάλας και Λέστερ), η Μάντσεστερ Σίτι επέστρεψε στα «τρίποντα» και περιμένει, πλέον, την Λίβερπουλ στο «Ετιχαντ» (3/01) για να παίξει… τα ρέστα της στην υπόθεση τίτλος.

Το ματς ουσιαστικά κρίθηκε στα τελευταία λεπτά του πρώτου μέρους, όταν η ομάδα του Γκουαρντιόλα με «σύμμαχο» την τύχη μετέτρεψε το 1-1 σε 3-1 και στο δεύτερο μέρος έκανε «συντήρηση δυνάμεων». Οι «Άγιοι» τελείωσαν τον αγώνα με 10 παίκτες, καθώς στο 85ο λεπτό αποβλήθηκε ο σκόρερ τους, Πιερ-Εμιλ Χόιμπιεργκ.
Βαθιά ανάσα πήρε η Μπέρνλι, μετά το εντός έδρας 2-0 επί της Γουέστ Χαμ. Για τους γηπεδούχους ήταν η πρώτη νίκη μετά από τρεις σερί ήττες.

ΠΗΓΗ: in.gr