Sunday, December 9, 2018

Πανσερραϊκός: Οι Τιτάνες ήταν . . . «κόκκινοι»!

Πανσερραϊκός Κρι Κρι – Τιτάνες Δράμας: 98-46

Πηγή φωτογραφίας: Ανεξάρτητος
Τι τύχη θα μπορούσε να έχει φέτος μια ομάδα πλασαρισμένη στην πρώτη εξάδα της βαθμολογίας του πρωταθλήματος της Ε.ΚΑ.Σ.Α.ΜΑ.Θ. παίζοντας με τα «λιοντάρια» και ειδικά μέσα στην έδρα τους; Δύσκολα πάντως οποιοσδήποτε αντίπαλος θα μπορέσει να κατακτήσει τη νίκη μέσα στο γήπεδο της Ομόνοιας!
Αυτή τη φορά αντίπαλοι ήταν οι αξιόμαχοι Τιτάνες Δράμας (ρεκόρ νικών 5-4 πριν τον αγώνα) που «αντιστάθηκαν» στον Πανσερραϊκό ΚΡΙ ΚΡΙ  μόνο στο πρώτο ημίχρονο (22-12, 46-32). Στη συνέχεια όμως οι παίκτες του Φώτη Κοκολιού, όπως συνηθίζουν τελευταία, «πάτησαν το γκάζι» για ένα δεκάλεπτο και με επιμέρους σκορ 25-2 (!) στην τρίτη περίοδο ξεκαθάρισαν από νωρίς ποια ομάδα θα πάρει στο τέλος το ροζ φύλλο αγώνα (98-46). Με τη νίκη τους αυτή τα «λιοντάρια» διεύρυναν το ρεκόρ νικών της ομάδας 9/9 έως σήμερα!

Διαιτητές: Τσακιρίδης – Οικόνομου

Δεκάλεπτα: 22-12, 46-32( ημχ), 71-34, 98-46 (τελ).

Πανσερραϊκός ΚΡΙ ΚΡΙ ( Κοκολιός Φ.): Γεωργιανός 8, Ιωσηφίδης 3(1), Καρασαββίδης 12, Κιρκινέζης 3(1), Παρχαρίδης, Πεχλιβάνος, Σταματόπουλος 14, Συμεωνίδης 10, Τράκας 25(3), Τσανάκας 3(1), Χατζηστεφάνου 12(2), Χορτομάρης 9(3),

MVP: Τράκας Ηλίας