Saturday, September 24, 2016

ΕΠΣ Σερρών: Τα αποτελέσματα του Σαββάτου

Η Δόξα Λιθοτόπου, η Ελπίδα Σκουτάρεως και ο Ηρακλής Χειμάρρου ήταν οι κερδισμένοι της σημερινής ημέρας στην 2η αγωνιστική της Επίλεκτης κατηγορίας.
Η Δόξα Λιθοτόπου έκανε το δύο στα δύο στο πρωτάθλημα κερδίζοντας με σκορ 3-1 τον Πανσουλιακό. Τα γκολ για την ομάδα του Χρήστου Πεμπέ πέτυχαν οι Γιώργος Ζιγκερίδης, Σάββας  Σιδηρόπουλος και Άκης Τρούπης. Με το εντυπωσιακό 0-3 μέσα στο Δραβίσκο συνοδεύτηκε η πρώτη νίκη της Ελπίδας Σκουτάρεως (ΦΩΤΟ) στο πρωτάθλημα (με δύο γκολ του Δημήτρη Στεφανίδη και ένα του Κυριάκου Μπογιατζή) ενώ ο Ηρακλής Χειμάρρου πέρασε νικηφόρα μέσα από το Χρυσό κάνοντας την ανατροπή. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο πρώτο ημίχρονο με τον Πέτρο Γρατζάκη αλλά οι φιλοξενούμενοι με δύο τέρματα στο δεύτερο ημίχρονο των Πέτρου Μαντέλα και Νίκου Ζαχαριά πήραν τη νίκη.