Πανσερραϊκός: Άνετη επικράτηση για τα «λιοντάρια»!

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ Ε.ΚΑ.Σ.Α.ΜΑ.Θ.
Άνετη επικράτηση για τα «λιοντάρια»!
Βισάλτης Νιγρίτας - Πανσερραϊκός Κρι Κρι: 47-76

Εύκολη νίκη έναντι του αντιπάλου τους, πέτυχαν την Κυριακή, οι «κόκκινοι» παίδες. Ειδικότερα, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Παίδων της Ε.ΚΑ.Σ.Α.ΜΑ.Θ., ο Πανσερραϊκός Κρι Κρι επικράτησε του Βισάλτη, στο εκτός έδρας παιχνίδι που διεξήχθη στο κλειστό της Νιγρίτας.

Παίζοντας πολύ καλή άμυνα, δεχόμενοι μόλις 13 πόντους στο ημίχρονο, οι «κόκκινοι» παίδες επέβαλαν τον ρυθμό τους από την αρχή του αγώνα, και ουσιαστικά «κλείδωσαν» τη νίκη από το πρώτο ημίχρονο, στο οποίο βρέθηκαν να προηγούνται με σκορ 13-36. Στην επανάληψη, οι παίκτες του Β. Σαμαρά συνέχισαν να ελέγχουν το παιχνίδι, διατηρώντας τη μεγάλη διαφορά στο σκορ ως το τέλος της αναμέτρησης.

Επόμενη αγωνιστική για τους παίδες στις 17/11/2019, στις 15:00, στο κλειστό γυμναστήριο της Ομόνοιας με αντίπαλο την ομάδα του Ορφέα Ν. Σκοπού.
Δεκάλεπτα: 6-21, 7-15, 14-18, 20-22 (επιμέρους), 47-76 (τελικό)
Διαιτητές: Νέδογλου - Τσακιρίδης