Πανσερραϊκός: Άνετη επικράτηση για τους παίδες!

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ Ε.ΚΑ.Σ.Α.ΜΑ.Θ.
Άνετη επικράτηση για τους παίδες!
Ακαδημία Λευκώνα – Πανσερραϊκός Κρι Κρι: 48-79

Με νίκη, συνέχισαν την πορεία τους στο Πρωτάθλημα της ΕΚΑΣΑΜΑΘ,  οι «κόκκινοι» παίδες!
               Ειδικότερα, στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Παίδων της Ε.ΚΑ.Σ.Α.ΜΑ.Θ., ο Πανσερραϊκός Κρι Κρι επικράτησε της Ακαδημίας Λευκώνα στο παιχνίδι που διεξήχθη, την Κυριακή, στο κλειστό της Ομόνοιας.

Στο καθαρά αγωνιστικό σκέλος, τα «λιοντάρια» μπήκαν δυναμικά στο παιχνίδι παίρνοντας το προβάδισμα από το ξεκίνημα του αγώνα (6-20). Στο 2ο δεκάλεπτο, οι «κόκκινοι» παίδες διατήρησαν τον ρυθμό τους και με επιμέρους 17-26 οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια για το ημίχρονο με σκορ 23-46. Το 3ο και 4ο μέρος αποτέλεσαν τυπική διαδικασία, κάτι το οποίο μαρτυρά και το τελικό 48-79.
           Επόμενη αγωνιστική για τους παίδες στις 30/11/2019, στο κλειστό γυμναστήριο της Ομόνοιας με αντίπαλο τον Γ.Σ. Σερρών.
Δεκάλεπτα: 6-20, 23-46 (ημίχρ.), 38-61, 48-79 (τελικό)
Διαιτητές: Νέδογλου Αρ.